• Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego

     • W piątek 10 maja zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Uczeń naszej szkoły Gabriel Witkowski z klasy 6b zajął 3 miejsce w finale biegu na 60 m.( pokonując 35 rywali w tej konkurencji) z czasem 8,46 s. 

      Sławka Cedro

     • ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

     • W tym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,, Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)

      W ramach tego projektu uczniowie brali udział w wielu różnych wydarzeniach kulturowych, artystycznych i patriotycznych, mających na celu wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej. Zadania, które będą lub  już zostały zrealizowane, zgodnie z założeniami projektu, zawarte są w  czterech modułach. 

      ,, Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

      W tym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,, Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)

      W ramach tego projektu uczniowie brali udział w wielu różnych wydarzeniach kulturowych, artystycznych i patriotycznych, mających na celu wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej. Zadania, które będą lub  już zostały zrealizowane, zgodnie z założeniami projektu, zawarte są w  czterech modułach. 

      W ramach MODUŁU I – W KRAINIE MUZ uczniowie brali udział w następujących wydarzeniach:

      - ,,Dzień Kropki”- dzieci brały udział w święcie kreatywności zorganizowanym w placówce, w którym motywem przewodnim była kropka.

      - ,,Ekoinstrumenty”- w ramach konkursu uczniowie z klas I-III wykonali proste instrumenty muzyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych.

      - W ramach modułu I odbył się Koncert kolęd i pastorałek, którego wysłuchali uczniowie naszej placówki oraz ich rodzice.

      - ,,Z wizytą w teatrze”- uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl- musical profilaktyczny pt. ,,Alicja w Krainie Czarów” przygotowany przez aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Uczniowie z klas I-III byli również w Baju Pomorskim na spektaklu pt. ,,Szewczyk Dratewka”

      - Realizacja zadania ,,Będę aktorem” polegała na przygotowaniu i przedstawieniu przez uczniów klasy 2c inscenizacji do wiersza Jerzego Kiersta pt. ,,Dwunastu braci” dla innych klas z edukacji wczesnoszkolnej. Poza tym dzieci ze szkolnej grupy teatralnej przygotowały dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci z przedszkola spektakl pt. ,,Jaś i Małgosia- całkiem nowa historia”.

      - W kolejnym zadaniu ,,Spotkanie z muzyką” uczniowie z klasy 2c uczestniczyli  w zajęciach z udziałem uczennic z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą. Poza tym uczniowie naszej szkoły byli słuchaczami  koncertu, w trakcie którego wystąpili uczniowie uczący się grać na różnych instrumentach właśnie w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą.

      - W ramach realizacji zadania ,,Śladami przeszłości” uczniowie klasy 2c udali się do Muzeum Etnograficznego w Toruniu - życie na wsi 100 lat temu.

       

      W kolejnym II MODULE – TU JEST MOJE MIEJSCE zadania obejmowały:

      - ,, Warsztaty ludowe” podczas których uczniowie z klas I-III ozdabiali tradycyjne pierniki bożonarodzeniowe.

      - ,, Dzień wspomnień i zadumy” – dzieci z klasy 1c zapalały znicze przy tablicach upamiętniających poległych mieszkańców regionu w czasie II wojny światowej.

      - W ramach kształtowania postawy patriotycznej oraz szacunku wobec symboli narodowych dzieci włączyły się do wspólnego śpiewania hymnu narodowego w ramach akcji ,,Do hymnu!”.

      - ,, Akcja  Żonkile” polegała na włączeniu się do akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r. – w ramach tego wydarzenie dzieci  m.in. obejrzały film, który powstał na podstawie opowiadania ,,Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej z przeznaczeniem dla uczniów klas 1-3.

      - W ramach zadania ,, Majowe święta” – uczniowie klas 4-8 oraz dzieci z klas pierwszych włączyły się w przygotowanie apelu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja dla całej społeczności uczniowskiej i grona pedagogicznego.


      MODUŁ III- KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ- zachęcił nas do wykonania bardzo ciekawych zadań, m.in.:

      - ,,Kodeks dobrego zachowania”- na początku roku szkolnego każda klasa od pierwszej do ósmej opracowała zbiór zasad obowiązujących w danej grupie. W różnych klasach ma on odmienną formę: pisemną, obrazkową, mieszaną. Wszyscy uczniowie zobowiązali się do konsekwentnego przestrzegania ustalonych zasad.

      - W naszej szkole został zorganizowany ,,Tydzień uprzejmości”. W ramach tej akcji dzieci z klas jeden trzy mogły włączyć się do różnych zadań, m.in.: tworzyły ŁAŃCUCH ŻYCZLIWOŚCI pisząc na paskach papieru różne oznaki dobra wokół nas, które następnie ze sobą łączyły , poza tym pisały na specjalnie przygotowanych tablicach różne wypowiedzi do hasła: ,, Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego…”

      - 20 listopada w ramach akcji ,, Nie ma dzieci, są ludzie” zorganizowaliśmy w placówce obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka . Uczniowie zapoznali się z Konwencją o prawach dziecka oraz przybliżyły sobie sylwetkę Janusza Korczaka.

      - W ramach akcji ,, Kochamy naszą planetę”- 22 kwietnia obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI. Tego dnia dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie wiedzy o EKOLOGII ,  podczas którego odbyło się układanie haseł ekologicznych z rozsypanki wyrazowej, ważenie zgromadzonych zużytych baterii, rozwiązywanie quizów.

      - ,,Drzewko szczęścia” – to akcja związana z datą 10 października, gdyż w tym czasie obchodzimy DZIEŃ DRZEWA. W ramach tego wydarzenia dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu, podczas której poznały znaczenie drzew, mogły przyjrzeć im się z bliska. Dowiedziały się co robić, aby o nie dbać. Uczestniczyły także w sadzeniu drzewek w lesie.

      MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA pomagał nam w przybliżaniu dzieciom historii i kultury innych krajów. W ramach tego modułu zostały wykonane następujące zadania:

      - ,, Dzień pizzy” – uczniowie klasy 3a udali się do pizzerii, aby pod okiem fachowców uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy.

      - W ramach ,, Tygodnia europejskiego” – uczniowie poznawali kulturę i zwyczaje panujące w różnych krajach Unii Europejskiej. Były to m.in.: Włochy, Grecja, Hiszpania i oczywiście Polska.

      - ,,Quiz wiedzy”- podsumowaniem zdobytej podczas zajęć wiedzy był udział w quizie wiedzy na temat poznanych krajów europejskich. 

      - ,,Niezwykła sztuka orgiami”- odbyły się zajęcia podczas których uczniowie klasy 1c zapoznali się historią powstania orgiami i wykonali pracę z wykorzystaniem tej techniki. 

      - ,, Karnawał na świecie” – w okresie karnawału uczniowie z klas I-III porównywali zwyczaje karnawałowe w Polsce i w innych krajach, a następnie uczestniczyli w zorganizowanym w szkole BALU KARNAWAŁOWYM.

      Do końca roku szkolnego planujemy zrealizować jeszcze wiele ciekawych zadań z projektu Z KULTURĄ MI DO TWARZY. 

       

       

     • Zaproszenie

     • Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice!

      Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie z niezwykłym człowiekiem , nietuzinkową osobowością – Panem dr Maciejem Dębskim.Spotkanie odbędzie się dnia 29 maja br (środa) o godzinie 17.00 w naszej szkole.Temat konferencji:Czym jest higeina cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać? Zdrowie psychiczne w świecie cyfrowym. Rozwijając wątek, będzie mowa o tym,dlaczego internet jest tak ważny i czy w istocie może zaspokoić nasze wszystkie potrzeby? kim są ,,młodzi cyfrowi”? jak dbać o higienę cyfrową? jak dbać o siebie w świecie , w którym więcej osób ma dostęp do internetu niż do szczoteczki do zębów (?!?!), sposoby radzenia sobie z nadużywaniem nowych technologii. Nie zabraknie również tematyki dotyczącej stanu zdrowia psychicznego, w jaki sposób wspierać uczniów w kryzysie psychicznym? dlaczego relacje z innymi są takie ważne i w jaki sposób o nie dbać na co dzień.

      Jesteśmy przekonane, że nigdy za dużo edukacji w wyżej wymienionej tematyce, dlatego raz jeszcze bardzo , bardzo gorąco zapraszamy na to spotkanie.Nie może Was- drodzy Rodzice – zabraknąć.

      Widzimy się w szkole dn.29 maja, godz.17.00.

      Katarzyna Wachowska

      Lidia Szumska

       

     • Żywa lekcja muzyki za nami! 


     • Dzisiaj nasi uczniowie wysłuchali pięknego koncertu muzycznego. Grali dla nas uczniowie Szkoły Muzycznej w Osieku nad Wisłą. Mogliśmy wysłuchać utworów granych na takich instrumentach jak: akordeon, saksofon, flet poprzeczny, pianino, gitara, klarnet, skrzypce, wiolonczela.
      Dziękujemy za znakomite występy!

     • Dzień Ziemi 22.04.24

     • Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. 🌎 
      W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie ekologicznym. Przypomnieliśmy sobie jak możemy dbać o środowisko, czym jest ekologia, jak segregować odpady. 
      Dodatkową atrakcją był występ teatralny klasy 2A. 🎭
      Na koniec posprzątaliśmy świat z baterii. Łącznie zebraliśmy 160kg baterii. Brawa dla wszystkich dzieci! 👏💪💚🍀🧹

     • „Mały Olimpijczyk”

     • 9 kwietnia 2024 roku reprezentanci klas 1-3 Naszej Szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Sportowym „Mały Olimpijczyk”.  

      Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Dobrzejewicach. Uczniowie walczyli z pięcioma innymi szkołami. Dzieci miały 7 konkurencji do pokonania. Po wielkiej walce, ogromnych emocjach Nasza Szkoła zdobyła 3 miejsce!  

      Dodatkową niespodzianka było to, że Zuzanna Sujecka z klasy 2A zdobyła nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika! Gratulujemy! 

      Wielkie brawa dla Naszych Cudownych Sportowców!

     • Mistrzostwa Gminy Obrowo w biegach przełajowych

     • W sobotę, 6 kwietnia  rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Obrowo  Szkół Podstawowych w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt klas 5- 6, oraz 2 miejsce w kategorii chłopców klas 7- 8. Gratulacje!!!

     • Spotkanie z p. Dobromirem Makowskim

     • W Zespole Szkół w Dobrzejewicach odbędzie się spotkanie z p. Dobromirem Makowskim dla klas ósmych z Gminy Obrowo, w ramach zajęć profilaktycznych. Całe wydarzenie jest sponsorowane przez Wójta Gminy Obrowo-p. Andrzeja Wieczyńskiego. Transport również będzie zapewniony. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

     • Fotorelacje z 3b

     • Szkoła myślenia pozytywnego - Czego się boję? Warsztaty.

      Warsztaty ekologiczne - Źródła odnawialnej energii

      Nasza 100%-wa laureatka ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Leon" Dominika Idczak klasa 3b

     • Projekt z dotacji fundacji mBanku

     • Papierowe wyzwania klas 4. Dzięki dotacji fundacji mBanku nasi uczniowie "dotykają" figur geometrycznych i przenoszą się do świata stereometrii. Nauka, zabawa i duża dawka cierpliwości i wytrwałości

     • Projekty

     • Uczniowie klas siódmych w pierwszym półroczu projektowali podstawki na telefon. Obecnie mogą już zaprezentować kolejne wydrukowane dzieła w drukarce 3D.

     • Konkurs historyczny

     • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MJR HENRYKA SUCHARSKIEGO W OSIEKU NAD WISŁĄ

      Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym

      dla szkół podstawowych pt.

      Wywiad z mjr. Henrykiem Sucharskim”

      Szczegóły konkursu:

      Konkurs zorganizowany jest w dwóch kategoriach:

      1. Wciel się w rolę dziennikarza pracującego dla Polskiego Radia i przeprowadź wywiad z mjr. Henrykiem Sucharskim w dniu 28.08.1939 r. Pytania i odpowiedzi zależą od Twojej kreatywności. Wywiad można nagrać w formie filmiku lub w formie dźwiękowej.

      2. Wciel się w rolę dziennikarza prasowego Gazety Gdańskiej i przeprowadź wywiad z mjr. Henrykiem Sucharskim w dniu 28.08.1939 r Pytania i odpowiedź zależą od Twojej kreatywności. Zaprojektuj stronę gazety, na której umieścisz wywiad.

      Termin składania prac: 28.04.2024 r.

      Ogłoszenie wyników : 07.05.2024 r.

      Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej zsosieknadwisla.pl

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !!!

       

     • Recytatorski Konkurs Logopedyczny pt. "Język polski znam, pięknie recytując wierszyk udowodnię to Wam!" - przedszkole

     • Dnia 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, MDJO (inna
      nazwa to Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego), to coroczne święto,
      ustanowione przez UNESCO. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień pragniemy ogłosić
      KONKURS!

      Dnia 20 marca 2024r. O godzinie 12.00 w Przedszkolu Samorządowym w Osieku nad
      Wisłą odbędzie się Recytatorski Konkurs Logopedyczny pt. "Język polski znam, pięknie

      recytując wierszyk udowodnię to Wam!"

      Konkurs odbędzie się w kategoriach wiekowych:
      • 5-6 latki

      Przy ocenie występów będzie brane pod uwagę:
      • pamięciowe opanowanie repertuaru,
      • poprawność artykulacyjną,
      • ogólny aspekt artystyczny.

      Przesłanie tego święta dla wszystkich Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy
      i jedyny w swoim rodzaju, język ojczysty poprzez kultywowanie go od najmłodszych lat,

      dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!
      Chęć uczesnictwa w konkursie, prosimy zgłaszać do wychowawców grup

      do dnia 13.03.2024r.

      Regulanin oraz zgodę na uczesnictwo do pobrania na stronie internetowej przedszkola w

      zakładce aktualności.

      Organizatorzy konkursu:
      Agnieszka Dykowska
      Magdalena Chojnacka

      Recytatorski Konkurs Logopedyczny - regulamin

      1. CELE KONKURSU:

      • Popularyzacja polskiej poezji,
      • kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości,
      • wzbogacanie biernego i czynnego słownictwa,
      • prezentacja umiejętności uczniów,
      • rozwijanie i promowanie talentów recytatorskich,
      • zachęcanie do występów na scenie,
      • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa,
      • kształtowanie postaw patriotycznych,
      • wzmacnianie prestiżu języka polskiego wśród uczniów.
      2. ZASADY OGÓLNE

      • Sposób prowadzenia konkursu, temat, termin, czas i regulamin określa organizator. Organizator
      zastrzega sobie prawo do publikowania nazwisk uczestników KONKURSU oraz publikowania
      zdjęć z wydadzenia na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą w zakładce:
      PRZEDSZKOLE.

      3. OGÓLNE ZASADY UCZESTNICTWA
      • Wybrane teksty muszą być zgodne z tematem KONKURSU,
      • recytowane wiersze mają być wierszami polskich autorów,
      • wykonanie wierszy odbywa się w języku polskim,

      4.KATEGORIA WIEKOWA

      Chętnych do udziału w występie indywidualnym można zgłaszać według następujących kategorii
      wiekowych:
      • od 5 do 6 lat

      5. ZASADY WYSTĘPÓW

      • Występ indywidualny to recytacja wybranego (jednego) wiersza przez jedno dziecko.
      Dopuszczalne są stroje i rekwizyty

      6. ZASADY POWOŁYWANIA JURY I KRYTERIA OCENY

      • O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołane w tym celu przez organizatora jury a
      komisja regulaminowa ocenia zgodność występów z regulaminem i zasadami KONKURSU.
      a) pamięciowe opanowanie repertuaru,
      b) poprawność artykulacyjną,
      c) ogólny aspekt artystyczny.

      7. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

      • Za udział w KONKURSIE każde występujące dziecko otrzymuje dyplom oraz upominki od
      organizatorów.

      8. ZASADY ZGŁOSZEŃ

      • Zgłoszenia uczestników na Konkurs odbywa się poprzez wypełnienie formularza i dostarczenie
      go do wychowawcy grupy przedszkolnej do której uczęszcza dziecko.

      FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

      IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA: ..............................................................................
      WIEK DZIECKA: .....................................................................................................
      GRUPA PRZEDSZKOLNA: .....................................................................................
      AUTOR:......................................................................................................................
      TYTUŁ UTWORU LITERACKIEGO: ....................................................................

      PODPIS

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła im. mjr Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą
   • (+48) 56-678-65-29 Przedszkole 56-621-17-20 --wew. 108 ( Świetlica)
   • ul. Leśna 1 Osiek nad Wisłą 87-125 Osiek nad Wisłą 87-125 Osiek nad Wisłą Osiek nad Wisłą Poland
   • KLAUZULA INFORMACYJNA Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespól Szkół w Osieku nad Wisłą , reprezentowany przez Dyrektora ZS – Panią Katarzynę Wachowską (ul. Leśna 1 ,87-125 Osiek nad Wisłą , telefon: 56 678 65 29 ). 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl. 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonywania działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizowania programów nauczania oraz wykonania ciążących na nas obowiązkach prawnych. 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia oraz Ustawa z dnia 7września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481), oraz Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148) . 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora. 7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do: - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych. - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. KLAUZULA INFORMACYJNA Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół w Osieku nad Wisłą , reprezentowany przez Dyrektora ZS – Panią Katarzynę Wachowską (ul. Leśna 1, 87-125 Osiek nad Wisłą ,telefon: 56 678 65 29 ). 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl. 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wynikających z przepisów prawa. 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest w szczególności ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481), oraz ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1646). 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora. 7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do: - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych. - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Logowanie