• „Kujawsko-Pomorski Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej” - 6.03.2020

     •  

       

      Amelia Węgrzecka - uczennica klasy trzeciej, (która po procedurze kwalifikacyjnej), aktywnie uczestniczyła na prestiżowym konkursie na szczeblu wojewódzkim, organizowanym zarówno przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, jak i Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (artystycznego operatora wydarzenia) i Dziekana tegoż wydziału, który patronował temu przedsięwzięciu. Dnia 6 marca 2020 {piątek} odbyła się pierwsza edycja wojewódzkiego Festiwalu Muzycznego, której odbiorcami są dzieci i młodzież szkolna. Wykonywany był różnorodny repertuar zarówno wokalny, jak i przeznaczony na formacje instrumentalne.  Przesłuchania konkursowe zaadresowane były dla wychowanków klas I-IV (kategoria A), klas V-VIII (kategoria B) oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszyscy uczestnicy oceniani byli przez jurorów wg. następujących kryteriów: dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika konkursu, dobór instrumentarium, stylistyka wykonania; brano również pod uwagę aspekty tj. intonacja, dykcja,  interpretacja, oraz walory brzmieniowe.

       

       

      Amelia podczas zmagań konkursowych w auli UKW w Bydgoszczy - występ  w godzinach przedpołudniowych

       

       

      Nasza młoda artystka zdobyła wyróżnienie na owym konkursie. To ogromny sukces jak przystało na rangę wojewódzką tego wydarzenia. Amelia wykonała kompozycję z repertuaru Małgorzaty Ostrowskiej, pt. „MELUZYNA”.  Utwór powstał w roku 1986 i pochodzi z filmu „Podróże Pana Kleksa”. Muzykę skomponował Andrzej Korzyński. Autorem tekstu natomiast jest Krzysztof Gradowski. Uczennica wykonała partię solową, wspomogła się podkładem muzycznym. Słuchając jej występu  nie sposób nie odnieść wrażenia, iż momentami wcieliła się w charyzmatyczną postać Małgorzaty Ostrowskiej. Poprzez swoje możliwości techniczne oraz umiejętności interpretacyjne uwydatniła swój potencjał artystyczny. Poza tym na szczególną atencję zasługuje wyjątkowa dojrzałość głosu, co dodaje unikatowego uroku. Artystce dziękujemy za godne reprezentowanie naszej placówki, toteż serdecznie gratulujemy w imieniu szkoły. Kierujemy także podziękowania rodzicom, wychowawcy, a nade wszystko opiekunom przygotowującym, jak i osobom wspierającym Amelię.

       

       

      Amelia parę dni później z dyplomem po zmaganiach konkursowych

       

      Materiały zebrał & opracował: Jakub Hejnicki

       

      *Zachęcamy również Państwa do oddania głosu na Amelię Węgrzecką pod wskazanym niżej linkiem  w plebiscycie ‘Pokaż talent’ organizowanym przez Gazetę Pomorską. 

                                              

     • Jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je w tym czasie?

     • Czas panowania koronawirusa to trudny okres dla nas wszystkich. Niełatwo nam pogodzić się z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom, wyrwanym nagle ze swoich rytuałów, pozbawionym towarzystwa kolegów, a nawet możliwości spacerów w ulubione miejsca. Inaczej na tę sytuację zareaguje przedszkolak, a inaczej – dziecko w wieku szkolnym czy nastolatek, dlatego rozmowy na ten temat muszą przebiegać w sposób dostosowany do wieku dziecka. Jak więc rozmawiać? Jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka – np. lękiem, złością – związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za przedszkolem lub szkołą i znajomymi? Jak rodzeństwo może się wzajemnie wspierać? Jak w tym wszystkim rodzic może zadbać sam o siebie? Na te wszystkie pytania odpowie dr Magdalena Śniegulska, psycholożka i psychoterapeutka z Uniwersytetu SWPS.

      Zachęcamy do uzycia linku, aby zobaczyć więcej.

     • Dzieci uczą rodziców w domu!

     • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc
      zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej. Dzieci uczą rodziców Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do
      wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej
      www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje
      będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu,
      ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej
      decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem
      bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do
      wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego
      informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi
      się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w
      komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie
      już we wtorek 17 marca.

      Materiały można pobrać pod adresem:
      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

     • Matematyka bez granic - konkurs klas 5 i 6.

     • 5 marca uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w konkursie Matematyka bez granic. Ten międzynarodowy konkurs przywędrował do nas z Francji, gdzie do dziś mieści się jego "sztab światowy". Oryginalna nazwa, pod którą jest znany na całym świecie, to "Mathématiques sans frontiéres", czyli "Matematyka bez granic". Organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami. Ma interdyscyplinarne zadania i jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne (konstrukcje, wycinanki, budowanie modeli brył). Przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Są skorelowane z innymi przedmiotami. Na ogól nie wymagają uzasadnienia, ale wypracowania konkretnego algorytmu postępowania. Mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Jedno z zadań podane jest w językach obcych i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

     • Tydzień matematyki

     • W poniedziałek rozpoczynamy kolejny marcowy Tydzień matematyki. Każdego dnia czekają na uczniów wyzwania matematyczne, z którymi będą się mierzyć na lekcjach bądź przerwach.

      Zachęcamy również uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie z okazji Dnia Liczby Pi. Wystarczy na kartce A3 narysować kontur liczby Pi, następnie wypełnić go dowolną własną grafiką i wyciąć. Termin oddawania prac to 12 marca 2020r. Ocenie podlegała będzie fantazja twórcza i estetyka pracy.

       

     • Bohaterom

     • W ramach godzin wychowawczych w kl 6c przeprowadzony został szereg zajęć mających na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocje historii Polski XX wieku. Uczniowie własnoręcznie wykonali pocztówki i napisali kilka słów wyrażających wdzięczność i podziw dla uczestników walk o stolicę.

     • Wpłaty na obiady

     • SZANOWNI PAŃSTWO !!!

      WPŁATY ZA OBIADY SZKOLNE BĘDĄ PRZYJMOWANE W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

      W MARCU OD 02.03.2020r. DO 06.03.2020r.
      - OD GODZ. 7: 30 -15: 00 - W SZKOLE,
      OPŁATA ZA OBIADY JEST POBIERANA Z GÓRY

      W MIESIĄCU STAWKA ŻYWIENIOWA WYNOSI 4,00/1 DZIEŃ

      KOSZT OBIADÓW W MARCU WYNOSI 88,00 zł

      PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ ODLICZONĄ KWOTĘ DO WPŁATY.

      W PRZYPADKU NIEUREGOWANIA OPŁATY ZA OBIADY NIE BĘDĄ WYDAWANE

     • Podsumowanie II ETAPU KONKURSU " Bezpieczeństwo w sieci"

     • Podsumowanie II ETAPU KONKURSU " Bezpieczeństwo w sieci"

      W konkursie brało udział 5 szkół z Gminy Obrowo. Razem 25 uczniów zmagało się z zadaniami związanymi z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Troje naszych uczniów w konkursie indywidualnym znalazło się w pierwszej 10-tce. Wiktor Skowroński zdobył II MIEJSCE. Gratulacje dla Wiktora oraz wszystkich uczniów, którzy brali udział w konkursie. Najważniejszy i istotny jest fakt, iż wiedzą na temat "Bezpieczeństwa w sieci " możemy się pochwalić 😀

     • BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

     • Uczniowie klas VIII-ych naszej szkoły podczas zmagań zespołowych w drugim etapie Gminnego Konkursu pod hasłem " BEZPIECZEŃSTWO W SIECI"

     • Akcja Wolontariuszy

     • W dniu wczorajszym tj.25.02.2020r. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na leczenie Kasi Intek. Sprzedawali upieczone przez rodziców ciasta -bardzo Im za to dziękujemy :), oraz fanty.   

      Cieszymy się bardzo, że udało nam się zebrać ze sprzedaży tych rzeczy aż: 646,68 zł.!!!

      Jednocześnie przypominamy o zorganizowanej przez naszych Wolontariuszy zbiórce odzieży używanej:damskiej,męskiej,dziecięcej , która będzie trwała do 08 marca 2020r.

      Zachęcamy do włączenia się do akcji!!!

  • Kontakty

   • Szkoła im. mjr Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą
   • (+48) 56-678-65-29
   • sekretariat@zsosieknadwisla.pl
   • ul. Leśna 1 Osiek nad Wisłą 87-125 Osiek nad Wisłą
   • Prosimy używać protokołu do kontaktu
   • p-osiek63@wp.pl
   • KLAUZULA INFORMACYJNA Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespól Szkół w Osieku nad Wisłą , reprezentowany przez Dyrektora ZS – Panią Katarzynę Wachowską (ul. Leśna 1 ,87-125 Osiek nad Wisłą , telefon: 56 678 65 29 ). 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl. 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonywania działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizowania programów nauczania oraz wykonania ciążących na nas obowiązkach prawnych. 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia oraz Ustawa z dnia 7września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481), oraz Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148) . 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora. 7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do: - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych. - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. KLAUZULA INFORMACYJNA Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół w Osieku nad Wisłą , reprezentowany przez Dyrektora ZS – Panią Katarzynę Wachowską (ul. Leśna 1, 87-125 Osiek nad Wisłą ,telefon: 56 678 65 29 ). 2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl. 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wynikających z przepisów prawa. 4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych. 5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest w szczególności ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481), oraz ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1646). 6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora. 7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do: - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych. - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Logowanie