• Wycieczka

     • Klasa 1 a oraz chętni uczniowie klas czwartych odwiedzili Ośrodek Chopinowski w Szafarni. 
      Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach umuzykalniających. Zajęcia zapewniły aktywny kontakt z muzyką, wspólną zabawę i integrację. Rozbudziły ciekawość, wrażliwość na muzykę oraz rozwinęły poczucie rytmu.
      Starsze dzieci brały udział w grze terenowej pt. „Detektywi Chopina”. Nauka połączona z zabawą i ruchem. Wszystko rozgrywało się na terenie zabytkowego parku oraz pałacu Ośrodka Chopinowskiego. Uczniowie musieli rozwiązywać różne zagadki i zadania związane z historią zagubionych listów Fryderyka Chopina, aby ukończyć grę.

     • Dowozy

     • Czwartek 20.06.24

      Rano przywóz bez zmian

      Odwóz:

      Sąsieczno - 12:00

      Silna - 12:30

      Bus - 12:00

       

      Piątek  21.06.24

      Przywóz:

      Sąsieczno - 7:45

      Silna - 8:10

      Bus - kontak z p. Moniką

      Odwóz:

      Sąsieczno - 11:40

      Silna - 12:10

      Bus - 11:40

       

     • O matmo!

     • „O matmo!” to mobilna wystawa w całości zaprojektowana i wykonana przez zespół Centrum Nauki Kopernik w Warszawie z myślą o uczniach szkół podstawowych.

      Składają się na nią interaktywne eksponaty, które pokazują, jak fascynującą przygodą jest matematyka, i zachęcają do jej dalszego samodzielnego poznawania. W naturalny sposób skłaniają do refleksji nad tym, gdzie w otaczającym świecie możemy odnaleźć matematykę.

      W dniach 17-18 czerwca uczniowie naszej szkoły i przedszkola mogli wziąć udział w tym niezwykłym projekcie. Gorąco dziękuje rodzicom za pomoc przy rozkłądaniu i pakowaniu wystawy.

     • Laterna Futuri - wyjazd projektowy klas 7

     • Od 2 do 8 czerwca uczniowie klas siódmym wzięli udział w warsztatach artystyczno-edukacyjnych, po nazwą Laterna Futuri, które odbyły się w miejscowości Großhennersdorf w Niemczech. W ramach projektu odbyły się zajęcia filmowe, teatralne i sztuki akcji realizowane że szkołami partnerskimi z Ostritz w Niemczech i Hovorcovicach w Czechach. Efekty tej międzynarodowej  współpracy mogliśmy podziwiać podczas wieczornej prezentacji filmu, spektaklu i performance w całości przygotowanych przez uczniów pod czujnym okiem profesjonalistów. Kolejna zaletą projektu było podniesienie kompetencji językowych, komunikacyjnych oraz międzykulturowych. 

     • Zakończyliśmy projekt Skomplikowane i proste: Geometria kartki papieru dla wszystkich”

     • Projekt “Skomplikowane i proste: Geometria kartki papieru dla wszystkich” wprowadził uczniów klas czwartych w świat geometrii poprzez interaktywne i kreatywne zajęcia z wykorzystaniem kartki papieru. Skupiał się na rozwijaniu umiejętności konstrukcyjnych uczniów, umożliwiając im eksperymentowanie z kształtami i i transformacjami geometrycznymi. Nasza szkoła otrzymała grant na ten projekt w kwocie 3900 zł od Fundacji mBanku – edycja „Praktyczny wymiar geometrii”.

     • Kangur - wyniki

     • 21 marca 2024 roku, odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tegorocznej edycji wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, o sukcesie:

      Kategora Żaczek (klasa 2)

      Spichalska Antonina - wyróżnienie

      Kotas Aleksandra - - wyróżnienie

      Kategora Maluch (klasa 3)

      Podolska Daria - wyróżnienie

      Kategora Maluch (klasa 4)

      Geszkiewicz Emil - bardzo dobry

      Kalinowski ALeksander - wyróźnienie

      Kategora Beniamin (klasa 6)

      Kwiatkowska Judyta - bardzo dobry

      Nowak Artur - wyróżniony

     • Dbam o swój z@sięg

     • Drodzy Nauczyciele , Szanowni Rodzice!

      Już za 9 dni będziemy gościć w naszej szkole Pana Macieja Dębskiego, serdecznie i nieustannie zapraszamy Was na to wyjątkowe spotkanie.Tymczasem w oczekiwaniu :) na spotkanie polecam bardzo gorąco podcast Przemka Górczyka(link poniżej), którego gościem jest właśnie Maciej Dębski-to ciekawa i ważna rozmowa o nowych technologiach, jej wpływie na życie nasze i naszych dzieci oraz o powinności rodzicielskiej.

      https://campaign-statistics.com/link_click/QrLAR5I2ln_LAUc0/fcdcbb1208b6f893e69fe487b741ae8b

     • Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego

     • W piątek 10 maja zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Uczeń naszej szkoły Gabriel Witkowski z klasy 6b zajął 3 miejsce w finale biegu na 60 m.( pokonując 35 rywali w tej konkurencji) z czasem 8,46 s. 

      Sławka Cedro

     • ,,Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

     • W tym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,, Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)

      W ramach tego projektu uczniowie brali udział w wielu różnych wydarzeniach kulturowych, artystycznych i patriotycznych, mających na celu wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej. Zadania, które będą lub  już zostały zrealizowane, zgodnie z założeniami projektu, zawarte są w  czterech modułach. 

      ,, Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

      W tym roku szkolnym realizujemy w naszej szkole Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,, Z kulturą mi do twarzy” 2023/2024 (edycja IV)

      W ramach tego projektu uczniowie brali udział w wielu różnych wydarzeniach kulturowych, artystycznych i patriotycznych, mających na celu wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej. Zadania, które będą lub  już zostały zrealizowane, zgodnie z założeniami projektu, zawarte są w  czterech modułach. 

      W ramach MODUŁU I – W KRAINIE MUZ uczniowie brali udział w następujących wydarzeniach:

      - ,,Dzień Kropki”- dzieci brały udział w święcie kreatywności zorganizowanym w placówce, w którym motywem przewodnim była kropka.

      - ,,Ekoinstrumenty”- w ramach konkursu uczniowie z klas I-III wykonali proste instrumenty muzyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych.

      - W ramach modułu I odbył się Koncert kolęd i pastorałek, którego wysłuchali uczniowie naszej placówki oraz ich rodzice.

      - ,,Z wizytą w teatrze”- uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl- musical profilaktyczny pt. ,,Alicja w Krainie Czarów” przygotowany przez aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Uczniowie z klas I-III byli również w Baju Pomorskim na spektaklu pt. ,,Szewczyk Dratewka”

      - Realizacja zadania ,,Będę aktorem” polegała na przygotowaniu i przedstawieniu przez uczniów klasy 2c inscenizacji do wiersza Jerzego Kiersta pt. ,,Dwunastu braci” dla innych klas z edukacji wczesnoszkolnej. Poza tym dzieci ze szkolnej grupy teatralnej przygotowały dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci z przedszkola spektakl pt. ,,Jaś i Małgosia- całkiem nowa historia”.

      - W kolejnym zadaniu ,,Spotkanie z muzyką” uczniowie z klasy 2c uczestniczyli  w zajęciach z udziałem uczennic z Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą. Poza tym uczniowie naszej szkoły byli słuchaczami  koncertu, w trakcie którego wystąpili uczniowie uczący się grać na różnych instrumentach właśnie w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą.

      - W ramach realizacji zadania ,,Śladami przeszłości” uczniowie klasy 2c udali się do Muzeum Etnograficznego w Toruniu - życie na wsi 100 lat temu.

       

      W kolejnym II MODULE – TU JEST MOJE MIEJSCE zadania obejmowały:

      - ,, Warsztaty ludowe” podczas których uczniowie z klas I-III ozdabiali tradycyjne pierniki bożonarodzeniowe.

      - ,, Dzień wspomnień i zadumy” – dzieci z klasy 1c zapalały znicze przy tablicach upamiętniających poległych mieszkańców regionu w czasie II wojny światowej.

      - W ramach kształtowania postawy patriotycznej oraz szacunku wobec symboli narodowych dzieci włączyły się do wspólnego śpiewania hymnu narodowego w ramach akcji ,,Do hymnu!”.

      - ,, Akcja  Żonkile” polegała na włączeniu się do akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r. – w ramach tego wydarzenie dzieci  m.in. obejrzały film, który powstał na podstawie opowiadania ,,Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej z przeznaczeniem dla uczniów klas 1-3.

      - W ramach zadania ,, Majowe święta” – uczniowie klas 4-8 oraz dzieci z klas pierwszych włączyły się w przygotowanie apelu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja dla całej społeczności uczniowskiej i grona pedagogicznego.


      MODUŁ III- KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ- zachęcił nas do wykonania bardzo ciekawych zadań, m.in.:

      - ,,Kodeks dobrego zachowania”- na początku roku szkolnego każda klasa od pierwszej do ósmej opracowała zbiór zasad obowiązujących w danej grupie. W różnych klasach ma on odmienną formę: pisemną, obrazkową, mieszaną. Wszyscy uczniowie zobowiązali się do konsekwentnego przestrzegania ustalonych zasad.

      - W naszej szkole został zorganizowany ,,Tydzień uprzejmości”. W ramach tej akcji dzieci z klas jeden trzy mogły włączyć się do różnych zadań, m.in.: tworzyły ŁAŃCUCH ŻYCZLIWOŚCI pisząc na paskach papieru różne oznaki dobra wokół nas, które następnie ze sobą łączyły , poza tym pisały na specjalnie przygotowanych tablicach różne wypowiedzi do hasła: ,, Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego…”

      - 20 listopada w ramach akcji ,, Nie ma dzieci, są ludzie” zorganizowaliśmy w placówce obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka . Uczniowie zapoznali się z Konwencją o prawach dziecka oraz przybliżyły sobie sylwetkę Janusza Korczaka.

      - W ramach akcji ,, Kochamy naszą planetę”- 22 kwietnia obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI. Tego dnia dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie wiedzy o EKOLOGII ,  podczas którego odbyło się układanie haseł ekologicznych z rozsypanki wyrazowej, ważenie zgromadzonych zużytych baterii, rozwiązywanie quizów.

      - ,,Drzewko szczęścia” – to akcja związana z datą 10 października, gdyż w tym czasie obchodzimy DZIEŃ DRZEWA. W ramach tego wydarzenia dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu, podczas której poznały znaczenie drzew, mogły przyjrzeć im się z bliska. Dowiedziały się co robić, aby o nie dbać. Uczestniczyły także w sadzeniu drzewek w lesie.

      MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA pomagał nam w przybliżaniu dzieciom historii i kultury innych krajów. W ramach tego modułu zostały wykonane następujące zadania:

      - ,, Dzień pizzy” – uczniowie klasy 3a udali się do pizzerii, aby pod okiem fachowców uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy.

      - W ramach ,, Tygodnia europejskiego” – uczniowie poznawali kulturę i zwyczaje panujące w różnych krajach Unii Europejskiej. Były to m.in.: Włochy, Grecja, Hiszpania i oczywiście Polska.

      - ,,Quiz wiedzy”- podsumowaniem zdobytej podczas zajęć wiedzy był udział w quizie wiedzy na temat poznanych krajów europejskich. 

      - ,,Niezwykła sztuka orgiami”- odbyły się zajęcia podczas których uczniowie klasy 1c zapoznali się historią powstania orgiami i wykonali pracę z wykorzystaniem tej techniki. 

      - ,, Karnawał na świecie” – w okresie karnawału uczniowie z klas I-III porównywali zwyczaje karnawałowe w Polsce i w innych krajach, a następnie uczestniczyli w zorganizowanym w szkole BALU KARNAWAŁOWYM.

      Do końca roku szkolnego planujemy zrealizować jeszcze wiele ciekawych zadań z projektu Z KULTURĄ MI DO TWARZY. 

       

       

     • Zaproszenie

     • Szanowni Państwo , Drodzy Rodzice!

      Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie z niezwykłym człowiekiem , nietuzinkową osobowością – Panem dr Maciejem Dębskim.Spotkanie odbędzie się dnia 29 maja br (środa) o godzinie 17.00 w naszej szkole.Temat konferencji:Czym jest higeina cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać? Zdrowie psychiczne w świecie cyfrowym. Rozwijając wątek, będzie mowa o tym,dlaczego internet jest tak ważny i czy w istocie może zaspokoić nasze wszystkie potrzeby? kim są ,,młodzi cyfrowi”? jak dbać o higienę cyfrową? jak dbać o siebie w świecie , w którym więcej osób ma dostęp do internetu niż do szczoteczki do zębów (?!?!), sposoby radzenia sobie z nadużywaniem nowych technologii. Nie zabraknie również tematyki dotyczącej stanu zdrowia psychicznego, w jaki sposób wspierać uczniów w kryzysie psychicznym? dlaczego relacje z innymi są takie ważne i w jaki sposób o nie dbać na co dzień.

      Jesteśmy przekonane, że nigdy za dużo edukacji w wyżej wymienionej tematyce, dlatego raz jeszcze bardzo , bardzo gorąco zapraszamy na to spotkanie.Nie może Was- drodzy Rodzice – zabraknąć.

      Widzimy się w szkole dn.29 maja, godz.17.00.

      Katarzyna Wachowska

      Lidia Szumska

       

     • Żywa lekcja muzyki za nami! 


     • Dzisiaj nasi uczniowie wysłuchali pięknego koncertu muzycznego. Grali dla nas uczniowie Szkoły Muzycznej w Osieku nad Wisłą. Mogliśmy wysłuchać utworów granych na takich instrumentach jak: akordeon, saksofon, flet poprzeczny, pianino, gitara, klarnet, skrzypce, wiolonczela.
      Dziękujemy za znakomite występy!

     • Dzień Ziemi 22.04.24

     • Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. 🌎 
      W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie ekologicznym. Przypomnieliśmy sobie jak możemy dbać o środowisko, czym jest ekologia, jak segregować odpady. 
      Dodatkową atrakcją był występ teatralny klasy 2A. 🎭
      Na koniec posprzątaliśmy świat z baterii. Łącznie zebraliśmy 160kg baterii. Brawa dla wszystkich dzieci! 👏💪💚🍀🧹

     • „Mały Olimpijczyk”

     • 9 kwietnia 2024 roku reprezentanci klas 1-3 Naszej Szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Sportowym „Mały Olimpijczyk”.  

      Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Dobrzejewicach. Uczniowie walczyli z pięcioma innymi szkołami. Dzieci miały 7 konkurencji do pokonania. Po wielkiej walce, ogromnych emocjach Nasza Szkoła zdobyła 3 miejsce!  

      Dodatkową niespodzianka było to, że Zuzanna Sujecka z klasy 2A zdobyła nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika! Gratulujemy! 

      Wielkie brawa dla Naszych Cudownych Sportowców!

     • Mistrzostwa Gminy Obrowo w biegach przełajowych

     • W sobotę, 6 kwietnia  rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Obrowo  Szkół Podstawowych w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w kategorii dziewcząt klas 5- 6, oraz 2 miejsce w kategorii chłopców klas 7- 8. Gratulacje!!!

     • Spotkanie z p. Dobromirem Makowskim

     • W Zespole Szkół w Dobrzejewicach odbędzie się spotkanie z p. Dobromirem Makowskim dla klas ósmych z Gminy Obrowo, w ramach zajęć profilaktycznych. Całe wydarzenie jest sponsorowane przez Wójta Gminy Obrowo-p. Andrzeja Wieczyńskiego. Transport również będzie zapewniony. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

  • Kontakty

   • Szkoła im. mjr Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą
   • (+48) 56-678-65-29
    Przedszkole 56-621-17-20
    --wew. 108 ( Świetlica)
   • ul. Leśna 1 Osiek nad Wisłą
    87-125 Osiek nad Wisłą
    87-125 Osiek nad Wisłą Osiek nad Wisłą
    Poland
   • KLAUZULA INFORMACYJNA
    Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:
    1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespól Szkół w Osieku nad Wisłą , reprezentowany przez Dyrektora ZS – Panią Katarzynę Wachowską (ul. Leśna 1 ,87-125 Osiek nad Wisłą , telefon: 56 678 65 29 ).
    2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się
    z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl.
    3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonywania działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w tym realizowania programów nauczania oraz wykonania ciążących na nas obowiązkach prawnych.
    4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu
    z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
    5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia
    oraz Ustawa z dnia 7września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481), oraz Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148) .
    6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
    7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
    - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
    - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
    z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
    Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.


    KLAUZULA INFORMACYJNA
    Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119,
    s. 1 informujemy, iż:
    1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół w Osieku nad Wisłą , reprezentowany przez Dyrektora ZS – Panią Katarzynę Wachowską (ul. Leśna 1, 87-125 Osiek nad Wisłą ,telefon: 56 678 65 29 ).
    2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się
    z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl.
    3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wynikających z przepisów prawa.
    4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu
    z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.
    5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest w szczególności ustawa z dnia 7 września
    1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz.1481), oraz ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 oraz rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1646).
    6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.
    7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:
    - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.
    - wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
    z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
    Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Logowanie